FRP машина за напојување со арматура

Краток опис:

FRP машина за нановарување со арматура се користи за производство на композитна арматура како стакло и базалтни влакна. Главно е составена од табла за водење предиво, бања со смола со полица (вклучувајќи уред за претходно формирање), дел за ликвидација, дел за контрола на температурата на греењето, дел за влечење, уред за мерење на должина, електричен систем за управување и така натаму.


Детали за производот

Ознаки на производот

Профил на производот

FRP rebar pultrusion machine1

1) Решетка за возење: се користи за поставување на калемот од предиво, ја прифаќа структурата на заварување на челична плоча, челична цевка и аголно железо.
2) Уред за ликвидација: усвојува погон на запчаници, намотувајте ја навојната завртка, брзината на ликвидацијата се контролира од фреквентниот инвертер.
3) Уред за греење: усвојува леано алуминиумско греење, интелигентен регулатор на температура за контрола на температурата. Кутијата за греење прифаќа структура на решетката и лесно е да се отвори и да се исчисти смолата што паѓа, исполнета со изолациони материјали внатре.
4) Машината може да произведе две / четири парчиња арматура FRP истовремено

Перформанси на производот

■ Сите електрични делови, мотор, редуктор и преносни делови ја прифаќаат познатата марка.
Instruments Инструментите со висока точност се користат за следење и контрола на целосната линија, важните податоци можат да бидат прикажани директно на контролната табла.
■ Секоја област за греење и лекување се контролира со посебен инструмент за контрола на температурата со точност од 1.
Feet Стапалата за влечење се изработени од висококвалитетен блок PU, кој е издржлив и долг век на траење.
Material Материјалот за системска бања од нерѓосувачки челик, има систем за греење и регулирање на температурата на водена бања за да се осигура дека смолата е секогаш на постојана температура за време на работата.
■ Лесно ракување. Еден добро обучен работник може да работи со две линии истовремено.
■ Зацврстено стакло, закривен дизајн, прекрасен изглед, висока транспарентност, лесен за набудување на работата на опремата, изолирање на машината и надворешноста, отпорен на прашина и заштита на работниците

Најчесто поставувани прашања

1. Дали можете да дадете техничко упатство?
Да, можеме да обезбедиме техничко упатство пред испорака или откако ќе ја добиете машината и може да ви помогнеме да ги обучувате работниците.

2. Како можете да го обезбедите вашиот квалитет?
Прво, добредојде да не посетите. По вашата визија во нашата фабрика, околина и работен тим, можете да процените сами.
Второ, според вашето барање, можеме да го обезбедиме истиот примерок за да го потврдите.
Трето, имаме инспекциски оддел.

3. Каков вид на плаќање може да прифатите?
Можеме да прифатиме L / C на повидок и плаќање со T / T

4. Можеме ли да ја посетиме вашата фабрика?
Добредојде Се надеваме дека вие и вашиот тим ќе дојдете во нашата компанија.

Зошто да не изберете нас
Брз одговор: секое истражување ќе добие одговор во рок од 24 часа
Контрола на квалитет: Ние правиме контрола на квалитетот на секоја ставка одделно. Одделот за испорака проверува предмет пред пакувањето, тотално избегнувајќи дефекти во производството.
Брза испорака и конкурентна цена: Донесува напредна опрема и машини за да се гарантира конкурентна стапка и капацитет за производство на рефус, одговорен персонал ќе ја обезбеди испораката наскоро и ќе ја подобри вашата ефикасност.
Професионалец: Ние сме специјализирани во оваа област многу години, со тоа имаме богато искуство за извоз на нас, ние ќе ги обезбедиме најдобрите услуги и ќе понудиме професионално решение за вас.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи